Toila tegemistest

Toila Gümnaasiumis on Kadrina Keskkooliga koostöös tehtava mänguga seotud 10. ja 11 klass. 10. klass multimeediumi ja veebiprogrammeerimise tundides ning 11. klass C programmeerimise, multimeediumi, ajaloo ja võib-olla teatud määral ka religiooniloo tundides. Hetkel on Toilast projektiga seotud üks õpetaja.

Alustasime esimese veerandi lõpul, mõni päev peale Kadrina laste ajurünnakuid ja lähtusime juba sellest, et arvutimäng tuleb Virumaast. Mängijad heidavad täringut ja astuvad edasi mööda Virumaa kaarti. Seal, kuhu mängija jõudis, esitatakse talle küsimus. Vastamisest sõltub see, kui õnnelik käsi tal järgmisel täringuviskamisel on (st. täringuviske punktid ei jaotu tõenäosusega 1/6, vaid tõenäosusi “kallutatakse”).

Ka Toila õpilased pakkusid Answergardeni vahendusel märksõnu, paiku ja inimesi, mille/kelle kohta võiks küsimusi mõelda ja millest kujuneks ka mängijate tee ümber Virumaa. Alljärgnevalt kaks ekraanipilti esialgsetest tulemustest.

Objektid:

Ja isikud:

Ajaloo tundides otsisid ja otsivad 11. klassi õpilased paarikaupa Virumaaga seotud küsimusi. Et haakuda kursuse teemaga, siis 50% küsimustest pidid olema seotud Virumaaga rootsi ajal. 14. novembriks peaks meil olema ca 50 küsimust. Arvatavasti saab täiendust küsimustele ka religiooniloo tundides.

Veebiprogrammeerimise tundides õppis 10. klass küsimustiku vormide genereerimist ja tulemuste talletamist. Otsime optimaalseid viise vajalike andmete talletamiseks. 11. klass tegeles juhuarvudega ja leiutas viise täringuvisete tulemuste kallutamiseks vastavalt saadud punktidele.

Viimases multimeediumi tunnis tegid õpilased 3D täringuid ning animeerisid erinevad täringuvisked. Järgnevalt katsetame läbi, kuidas need täringuvisked veebipõhisesse mängu integreerida – kas kasutada videofaile, luua 3D andmetest JavaScripti ja Canvas objekti abil vektoranimatsioon, luua gif animatsioon või png piltidest animatsioon JavaScripti abil.

Lisan selle postituse lõpetuseks ka mõned ekraanipildid õpilaste loodud täringutest:

Advertisements

One thought on “Toila tegemistest

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s